U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

15-sbor

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAP

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

A PŘECE SE TOČÍ!

Datum publikování: 27.8.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Ještě nezačal nový školní rok, ale u nás ve škole už se pilně pracuje. Abychom využili krásného počasí, již v tomto srpnovém týdnu jsme natočili novou video pohlednici. Tentokrát s účastí jediného žáka ve více rolích. Všech se jich parádně zhostil Matěj Markl. Zatím vám prozradíme jen tolik, že se snímek bude jmenovat Stezka staletími, budeme se zajímat o architektonické styly v Litomyšli a taky budeme trošku kouzlit. Při natáčení jsme si užili spoustu zábavy. Rádi bychom poděkovali za vstřícnost a umožnění natáčení pánům Františku Benešovi a Zdeňku Machovi z Kostela Povýšení svatého Kříže, paní kastelánce Zdeňce Kalové ze zámku, paní Petře Jiráňové a Karlu Teleckému ze Zámeckého návrší a za velmi milé přijetí a pohoštění paní Janě Tmejové z roubenky č.44 v Líbánkách v Lidické ulici. A samozřejmě všem, kteří se na natáčení podíleli. Díky nim se máte na co těšit. Natočený materiál zatím zveřejnit nemůžeme, protože bude odeslán do soutěže, ale přinášíme alespoň pár fotografií z natáčení.
A PŘECE SE TOČÍ!

ZMĚNA CEN OBĚDŮ K 1. 9. 2016

Datum publikování: 26.8.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Zařízení SCOLAREST - zařízení školního stravování vydává k 1. 9. 2016 nový ceník:
Žáci ZŠ 7 – 10 let 22,- Kč
Žáci ZŠ 11 – 14 let 24,- Kč
Žáci ZŠ 15 a více let 25,- Kč
Žáci Gymnázia 11 – 14 let 28,- Kč
Žáci Gymnázia 15 a více let 29,- Kč

Menu pro žáky obsahuje polévku, hlavní jídlo, doplněk k jídlu - zeleninový salát nebo ovoce nebo mléčný dezert nebo moučník.

Zaměstnanci ZŠ, Gymnázia, MÚ 56,- Kč
Cizí strávníci 56,- Kč
Ceny jsou uvedeny včetně zákonné sazby DPH
ZMĚNA CEN OBĚDŮ K 1. 9. 2016

INFORMACE K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Datum publikování: 24.8.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Prázdniny končí a opět je před námi začátek školního roku, přinášíme proto důležité informace.
Děti nastupují do školy ve čtvrtek 1. září v 8 hodin. První školní den proběhne pouze slavnostní zahájení, žáci s sebou nic nepotřebují a zdrží se jen chvíli. Další den budou probíhat třídnické práce a focení tříd na dveře, u prvňáčků také klasické focení ve školní lavici ( fotky si rodiče nemusí koupit, pokud je nechtějí) a od pondělí 5. 9. už učíme podle rozvrhu. Pouze v prvních třídách bude ještě výuka zkrácena (časy se dozvíte od třídních učitelek).
Stejně jako v předchozích letech budou mít žáci možnost na naší škole navštěvovat kroužky. Jejich rozpis i s konkrétními daty dostanou děti hned první školní den. Kroužky poběží od počátku října do konce května a jejich cena je jednotná, platí se 100,- Kč měsíčně.
Ve školním roce 2016-17 otevíráme čtyři oddělení školní družiny, zájem o ni i přesto převyšuje naše možnosti, proto jsme nuceni stanovit kritéria přijetí. Upřednostníme mladší žáky, pokud toto kritérium nepostačí z dalších budou mít přednost dojíždějící, děti plně zaměstnaných rodičů a přihlédneme i k pravidelnosti docházky.
Těšíme se na Vás a přejeme všem šťastné vykročení do nového školního roku!
INFORMACE K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Slavnostní ukončení školního roku

Datum publikování: 18.7.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Trvalo to dlouhých 10 měsíců, ale nakonec jsme se všichni dočkali. Začaly nám vytoužené prázdniny. Předcházelo jim však předávání ocenění za práci, za úspěchy v soutěžích a také tradiční rituál rozloučení s žáky, kteří již naši školu opouštějí. Každý z nich obdržel pro vzpomínku absolventský list a na poslední cestě do školy nemohl chybět ani doprovod kamaráda z první třídy a veliký potlesk všech žáků a učitelů školy. Přejeme šťastné vykročení do života a všem krásné prázdniny!
Slavnostní ukončení školního roku

Družinové rozloučení se školním rokem

Datum publikování: 3.7.2016 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Celá školní družina si 28. června užívala krásného
počasí v areálu ZA SOKOLOVNOU, kde si děti
zaskotačily na trampolínách, houpačkách i s míčem.
Poslední naší akcí byla 29. června Pyžamová party, kde
si všichni zatančili, zasoutěžili a společně jsme
ukončili školní rok.
Všem přejeme krásné a nezapomenutelné prázdniny.

Vychovatelky ŠD
Družinové rozloučení se školním rokem

Školní televizní noviny č. 42 (1. 7. 2016)

Datum publikování: 1.7.2016 / Umístění: Školní televize
Poslední zprávy v letošním školním roce.
Školní televizní noviny č. 42 (1. 7. 2016)

Vítězství 8.A v Kin - ballu

Datum publikování: 29.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 9.A » Akce třídy 9.A
Žáci 8.A zvítězili v soutěži v KIN - BALLU. Tato soutěž se konala dne 29.6.2016 ve Vysokém Mýtě. Porazili jsme 7 týmů včetně dvou středních škol. Kin - ball umí hrát Pavel Chadima, Patrik Šplíchal, Daniel Klusoň, Filip Špinka, Adéla Hošková, Pavla Horáčková, Tereza Němcová a Eliška Vodehnalová. Blahopřejeme.
Vítězství 8.A v Kin - ballu

Sladký závěr roku u prvňáčků

Datum publikování: 28.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Dnešek jsme zahájili kinem a po pohádce nás čekala sladká odměna za celoroční práci. Podívejte se, jak nám chutnalo :-)
Sladký závěr roku u prvňáčků

Prvňáčci četli svým patronům

Datum publikování: 27.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
V září jsme s našimi osmáky vyrazili do Klášterních zahrad, kde starší kamarádi přečetli svým prvňáčkům ze své knížky, kterou měli nejraději, když jim bylo asi 6 let. Dnes se role otočily a svou oblíbenou knížku si přinesli prvňáci, aby tak ukázali svým patronům, co se za celý rok naučili. Bohužel nám počasí nepřálo a museli jsme zůstat ve škole. Každá dvojice si našla své místečko, kde se jí dobře četlo, a děti si tak užily společně prima hodinu, kterou ukončily vzájemným vyprávěním a ilustrací ke knížce. Patronům děkujeme a přejeme i příští rok prima kamarády mezi novými prvňáčky.
Prvňáčci četli svým patronům

Sportování na závěr školního roku

Datum publikování: 26.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Předposlední týden školního roku byl pro všechny prvňáčky ve znamení sportu, přesněji běhu. Ve středu 22. 6. se děti zúčastnily 1km dlouhého olympijského běhu v okolí školy a v pátek 24. 6. jsme se všichni vydali na Černou horu, kde museli malí běžci zdolat 1,2km a navíc si zapamatovat a v cíli nakreslit 10 obrázků, které cestou potkali. Tento den neměl pouze sportovní náplň, ale rozvíjeli jsme i naši tvořivost a fantazii při stavění domečků pro lesní skřítky, a také jsme si vyrobili malířskou paletu barev přírody. Užili jsme si společně moc prima dopoledne.
Sportování na závěr školního roku
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | další > | >>