U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

sbor 18                            

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAPmap

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

LETEM SVĚTEM NEJEN PO ANGLII

Datum publikování: 19.5.2019 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
ANEB Z LITOMYŠLE DO BELGIE, FRANCIE, ANGLIE A ZPĚT
Ve druhém májovém týdnu 19 žáků naší školy procestovalo kus Evropy. Čekalo je krátké zastavení v Bruselu, přenocování ve francouzském Calais a především návštěva ostrovní Anglie. Během pár dnů tak žáci viděli univerzitní Oxford, záhadný Stonehenge, přímořský Brighton, královské sídlo Windsor, gotický hrad Warwick a samozřejmě kosmopolitní Londýn. Při tom si vyzkoušeli jaké to je bydlet v anglických rodinách, procvičili angličtinu, ochutnali místní speciality a na vlastní kůži zakusili rozmary anglického počasí. Chybělo jen setkání s královnou :-)
LETEM SVĚTEM NEJEN PO ANGLII

Výlet VIDA Brno-3.B

Datum publikování: 17.5.2019 / Umístění: Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B
Návštěva zábavního parku VIDA je vždy velký zážitek. Na ploše téměř 5000 m² se nachází přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým můžeme objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum. Děti rozpoutaly tornádo, pokusily se ustát zemětřesení, užily si účinky odstředivé síly a mnoho dalších fyzikálních jevů. Třešničkou na dortu byl naučný ekologický 3D film Oceány.
Výlet VIDA Brno-3.B

Podnikatelský projekt našich žáků v Praze zvítězil!

Datum publikování: 15.5.2019 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
7.B a jejich projekt „Nebuď smutný, dej si smoothie!“ postoupil do užšího výběru do Prahy a tam včera doslova nadchl porotu a s velkou převahou nad ostatními zvítězil!
Podnikatelský projekt našich žáků v Praze zvítězil!

Jarní část sběru papíru

Datum publikování: 14.5.2019 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
V květnu jsme uzavřeli a vyhodnotili jarní etapu sběrové akce. Žáci mohli během této doby nosit papír a jiné suroviny do sběrného dvora Recycling Litomyšl nebo ho přinést v posledním dubnovém týdnu přímo do školy. Celkem se za toto období nasbíralo 21 359 kg sběrných surovin, což je náš největší rekord za poslední léta. Každá třída bude odměněna peněžní poukázkou dle počtu nasbíraného papíru na žáka. Nejvíce nasbíraly třídy 7. A, 2. A a 3. B., mezi nejaktivnější sběrače patří N. Šplíchalová ( 7. A), J. Jánová (6. B), K. Isayeva (2.A ), A. Hurychová ( 1.A ), K. Kubín ( 5.B ), M. Hanus ( 3. B), F. a T. Novákovi (5. A). Děkujeme všem žákům a jejich rodinným příslušníkům, kteří se aktivně zapojili do této prospěšné akce. I nadále nemusíte skladovat papír doma a čekat do vyhlášení sběrové akce na podzim, ale můžete svážet suroviny do sběrných surovin.
Jarní část sběru papíru

Záchranná stanice Pasíčka

Datum publikování: 14.5.2019 / Umístění: Stránky tříd » Třída 5.B » Akce třídy 5.B
Žáci 5.B se vydali do Záchranné stanice Pasíčka, kde měli připravený program Brána do pravěku. Dozvěděli se plno zajímavých informací o zkamenělinách. Zahráli si na paleontologa a zkusili si najít a vykopat se země kostru Iguanodona. Vyrobili si také odlitek amonita. Na závěr programu si prohlédli zvířata z tamní záchranné stanice.
Záchranná stanice Pasíčka

Hvězdárna Hradec Králové-3.B

Datum publikování: 13.5.2019 / Umístění: Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B
30.4. jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové. A byl to opravdu veliký zážitek! Poutavé vyprávění o mlhovinách,planetách, galaxiích a družicích nás nadchlo, ale ještě větší dobrodružství nás čekalo při úžasné naučné pohádce Polaris, která seznámila děti s astronomickými zákonitostmi, jakými jsou důvody střídání ročních období, délky polární noci nebo podobnostmi Země a dalších planet. Byli jsme svědky okouzlujícího příběhu kamarádství dvou nepravděpodobných přátel, tučňáka Jamese a ledního medvěda Vladimíra. Spolu s nimi jsme se prolětěli ve vesmírné lodi Polaris k Saturnu a Marsu. Věřte tomu, stálo to za to!!!!
Hvězdárna Hradec Králové-3.B

Hokej na saních - T. Kvoch a P. Doležal

Datum publikování: 12.5.2019 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Jeden okamžik, jedno neuvážené rozhodnutí a jeden skok. Vedle toho jedna bolest zad a jedna noc.

Tyto dvě věty spojují dohromady Tomáše Kvocha a Pavla Doležala. Oba jsou reprezentanty České republiky v para hokeji, který se dříve označoval jako sledge hokej. A na nedávném mistrovství světa skončili na krásném čtvrtém místě. Nestačili pouze na týmy USA, Kanady a Jižní Koreji, jež patří mezi světovou špičku, jedná se o profesionální hráče, kteří se para hokejem živí. Oproti tomu hráči českého týmu mají para hokej jako svého koníčka a vedle hraní denně chodí do běžné práce. Na veškeré zápasy v pracovních dnech si hráči musejí vzít dovolenou. Takže lze říci, že český tým obsadil krásné „první“ místo mezi amatéry. Ačkoliv to letos neznamenalo medaili, domácí fanoušci jim velmi děkovali a i na sociálních sítích obdivovali jejich bojovnost.
Hokej na saních - T. Kvoch a P. Doležal

Školní výlet do Vida centra v Brně

Datum publikování: 9.5.2019 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Dnes jsme se vydali na školní výlet do Vidy, kde jsme se proměnili v malé alchymisty. V laboratoři jsme se naučili nové pojmy: pevné, kapalné a plynné skupenství, vyzkoušeli jsme si několik pokusů. Potom jsme se podívali na představení Mr. Ucha a dozvěděli se vše o šíření zvuku. Výlet se vydařil a všichni plní zážitků se vrátili domů.
Školní výlet do Vida centra v Brně

Malá technická univerzita

Datum publikování: 9.5.2019 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
7.5. jsme se účastnili akce z Malé technické univerzity- Malý architekt. Žáci se naučili nové pojmy z architektury např. půdorys, technický nákres, příčky, jaké máme druhy střech apod. Vyzkoušeli si stavět z lega různé domy dle své fantazie nebo podle technického nákresu. Ze špachtlí vyráběli vlastní technické nákresy. Na konci dostali diplom - Malý architekt. Akce se všem líbila.
Malá technická univerzita

Cvičení s maminkami

Datum publikování: 8.5.2019 / Umístění: Po vyučování » Hýbeme se s hudbou
K měsíci květnu patří svátek všech maminek Den matek. Děti z kroužku Hýbeme se s hudbou si s maminkami společně zacvičily, zatancovaly, zahrály pohybové hry. Na závěr jim ukázaly, co se tento rok naučily.
Cvičení s maminkami
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | 130 | 140 | 150 | 160 | 170 | 180 | 190 | další > | >>