U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

                sbor16-17

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAPmap

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Nácvik evakuace

Datum publikování: 24.10.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Na pondělí 24. října jsme měli domluvený cvičný požární poplach. Během 2. vyučovací hodiny byli žáci a učitelé vyzvání, aby opusitli školu, neboť hoří. Zvládli jsme to bez problémů za 2 minuty a 45 sekund. Přivolán byl i hasičský sbor. Obdivovali jsme, jak rychle hasiči dojeli a jak si počínali. Kromě hašení požáru vyzkoušeli i záchranu žáků z 3. patra budovy, za což sklidili bouřlivý potlesk. Po akci se děti mohly podívat i do hasičských vozů a nechat si zodpovědět svoje dotazy.

Věříme, že podobnou situaci nebudeme muset řešit, ale kdyby přece jen nastala, jsme připraveni.
Nácvik evakuace

Nezkrocená Brazílie. Z Ria za modrým papouškem.

Datum publikování: 24.10.2016 / Umístění: Školní družina » Společné akce
20.října se všechna oddělení ŠD vypravila do kina Sokol v Litomyšli. Čekalo tam na nás překvapení. Promítání a vyprávění o dobrodružné cestě manželů Motani po Brazílii. Byli jsme nedočkaví, protože v Brazílii nikdo z nás ještě nikdy nebyl. Na plátně jsme procestovali neznámá města, krajinu s vodopády, močály i s jeskyněmi. Viděli jsme exotická zvířata od pestrobarevných papoušků až po nebezpečné kajmany či piraně. Vyslechli jsme zajímavé vyprávění paní Motani a na závěr nás ještě čekala soutěž o ceny. Teď jsme mohli zúročit vše, co jsme se dozvěděli. Někteří z nás cenu opravdu získali. Měli jsme z toho radost. Celý pořad se nám moc líbil a už se těšíme zase za rok na další.
Nezkrocená Brazílie. Z Ria za modrým papouškem.

Výstava ovoce v Okrasných školkách Litomyšl

Datum publikování: 24.10.2016 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Podzim, to je pro všechny pěstitele ovoce především období sklizně. A že se letos urodilo! O tom jsme se mohli přesvědčit na výstavě ovoce, kam jsme se s celou družinou vypravili. Nebylo to pro nás lehké, protože na vystavené ovoce se nám sbíhaly sliny. Ale vydrželi jsme to a na překrásném ovoci jsme se "popásli" jenom očima.
Výstava ovoce v Okrasných školkách Litomyšl

NÁVŠTĚVA Z FRANCIE

Datum publikování: 21.10.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Dnes měly třídy 1.B a 4.B návštěvu. Přišly se za nimi podívat jejich nové spolužačky, které žijí ve Francii a tam také chodí do školy. Potkaly se tu i s další dívkou, Klárkou, která též žije s rodiči ve Francii a momentálně chodí k nám do 3. třídy. Děti se rychle seznámily, zajímaly se o francouzská slovíčka, zazpívaly si společně písničky a ukázaly si česká a francouzská písmenka. Zajímavé bylo i porovnání systémů školství. Zaujalo nás, že tamější děti jsou ve škole každý den minimálně do čtyř hodin odpoledne, občas až do půl šesté a že vůbec nemají ve škole přezůvky. Asiya i Fayrouz jsou, stejně jako Klárka, moc milé dívenky a my doufáme, že se jim v české škole zalíbilo.
NÁVŠTĚVA Z FRANCIE

Moderní architektura v Litomyšli

Datum publikování: 20.10.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 8.A » Akce třídy 8.A
Dne 19.10.2016 jsme se v rámci výtvarné výchovy vypravili do Regionálního muzea v Litomyšli na výstavu Litomyšl - hlavní město současné české architektury. Výstava je velmi zajímavá, připomíná všechny důležité architektonické projekty, které byly realizovány v Litomyšli. Dané téma budeme dále zpracovávat v následujících hodinách výtvarné výchovy.

Anička Hniličková 8.A
Moderní architektura v Litomyšli

Začínáme plavat

Datum publikování: 18.10.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Dne 18.10. začala druháčkům plavecká výuka. Žáci se na ni velmi těšili, ani začínající plavci se vody nezalekli a s pomocí plaveckého pásu a hranolu se odvážili přeplavat velký bazén. Žáci byli rozřazeni do skupin podle svých plaveckých dispozic, seznámili se se svými vyučujícími plavecké výuky a plavání mohlo začít. Nejprve se žáci seznamovali s vodou - dělali do vody bublinky, omývali si obličej a potápěli se. Následovalo rozplavání, začínající plavci se seznámili s plaveckými pomůckami a váleli sudy po plaveckých deskách, pokročilí si dokonce vyzkoušeli skákat šipku. Za odměnu šli žáci do vířivky a hráli si v malém bazénku. Už teď se všichni těší na další plaveckou lekci.
Začínáme plavat

NÁŠ DRÁČEK

Datum publikování: 16.10.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.A » Akce třídy 2.A
V pátek na nás čekal při hodině českého jazyka zapeklitý úkol. Stonožka Agáta nám pomíchala návod na výrobu draka. Museli jsme návod sestavit ve správném pořadí. Abychom zjistili, jestli máme úkol správně, dráčka jsme si podle návodu vyrobili. A protože venku foukal vítr, šli jsme vyzkoušet, jak bude létat.
NÁŠ DRÁČEK

Cesta časem za architekturou

Datum publikování: 16.10.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 5.B » Akce třídy 5.B
Vypravili jsme se na cestu časem, která nás provedla napříč jednotlivými stavebními styly. Společně jsme poznali, jak se liší baroko od renesance, dále jaké jsou typické znaky gotiky, kde v Litomyšli nalezneme románské stavby a kde třeba nalezneme rokaj.
Cesta časem za architekturou

Přírodovědný klokan

Datum publikování: 13.10.2016 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
Ve středu 12.10. proběhla na naší škole soutěž ,,Přírodovědný klokan,, v kategorii Kadet. Soutěže se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd. Soutěžící si prověřili znalosti z oblasti matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Nejlepší řešitelé:
Pavel Chadima (9.A)- 66 bodů
Michaela Janecká (9.A)- 65 bodů
Anežka Beníšková (9.A)- 65 bodů
Martin Čáp (9.A)- 56 bodů
Patrik Šplíchal (9.A)- 56 bodů
Vendula Nekvindová (8.A)- 56 bodů

Moc gratulujeme!
Přírodovědný klokan

První díl Hrajeme si na školu je za námi

Datum publikování: 12.10.2016 / Umístění: Informace pro předškoláky
Ve středu 12. října se uskutečnilo první setkání předškolních dětí, které si k nám přišly "zahrát na školu". Reportáž z tohoto setkání budete moci zhlédnout ve školních televizních novinách, zatím vám z tohoto setkání přinášíme fotografie. Společně s paními učitelkami si děti procvičily motoriku, vyzkoušely uvolňovací cviky, počítaly, rozvíjely čtenářskou gramotnost - a to vše zvládly výborně. Všichni už se společně těšíme, až z nich budou školáci!
První díl Hrajeme si na školu je za námi
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | další > | >>