U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

                sbor16-17

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAPmap

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Zeměpisná olympiáda

Datum publikování: 22.2.2017 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
Dne 21.2.2017 se uskutečnilo okresní kolo v zeměpisné olympiádě ve Svitavách. Celá soutěž byla rozdělena do čtyř věkových kategorií, ve kterých společně změřili své vědomosti žáci základních škol a gymnázií.
Z naší školy se vypravili tři žáci, a to Pavel Chadima z 9.A, Amalie Nešporová ze 7.A a Michaela Pelcová z 6.A. Naši zeměpisci řešili tři části testu - práci s atlasem, vědomostní část a závěrečnou, velmi důležitou praktickou část. Konkurence mezi žáky je vždy velmi vysoká a vědomosti žáků obdivuhodné. K vítězství stačil Pavlu Chadimovi jen 1 bod a ostatním jen několik bodů. Naši žáci bojovali o přední příčky a uspěli v konkurenci mnoha základních škol a gymnázií okresu Svitavy.
Nejlépe z našich reprezentantů si vedl právě ten nejstarší, Pavel Chadima, který obsadil krásné 3. místo. Amálka se umístila na pěkném 7. místě a Míša na 8. místě. Pro všechny zeměpisná olympiáda přinesla mnoho nových poznatků a byla to zajímavá zkušenost.
Všem soutěžícím gratulujeme!
Zeměpisná olympiáda

Výstava Imaginárium a tvořivá dílna v muzeu

Datum publikování: 20.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 4.B » Akce třídy 4.B
V pátek 17.2. se děti ze 4.B a jejich maminky ocitly ve světě imaginace a výtvarných kouzel. Nejprve jsme prošli krásnou a zábavnou výstavu bratří Formanů, vyřádili se na peřině, poprali se se žralokem a zasmáli v obludáriu. Potom na nás čekala Masopustní tvořivá dílna, kde si děti vyrobily karnevalové masky. V tak inspirativním prostředí nebylo o fantazii nouze. Všichni- malí i velcí jsme si odpoledne moc užili.
Výstava Imaginárium a tvořivá dílna v muzeu

Den otevřených dveří

Datum publikování: 15.2.2017 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
15. února 2017 se konal na naší škole Den otevřených dveří. Dopoledne mohli rodiče či jiní zájemci navštívit výuku, odpoledne proběhl program určený předškolním dětem. Tematicky byl tentokrát zaměřen na Šmouly. Děti si procvičily grafomotoriku, matematiku, ale i mnoho dalších dovedností a seznámily se se školní budovou, budoucími patrony i paními učitelkami. Také rodiče využili čas a příležitost a nechali si zodpovědět otázky, které jim v souvislosti se zápisem a nástupem jejich dítěte do školy nebyly jasné. Nezbývá, než dodat, že se na předškolní děti těšíme ještě v březnu na programu Hrajeme si na školu a pak v dubnu při zápisu.
Den otevřených dveří

Společné bruslení prvních tříd a deváté třídy

Datum publikování: 15.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 9.A » Akce třídy 9.A
V pondělí 13.2.2017 byl další šťastný den žáků z prvních tříd, protože šli spolešně bruslit s devátou třídou.
Společné bruslení prvních tříd a deváté třídy

Festival vědy a techniky (AMAVET)

Datum publikování: 13.2.2017 / Umístění: Výsledky našich žáků » Sportovní soutěže
Dne 10. 2. 2017 se konalo okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež (AMAVET) v Lanškrouně. Letošního „festivalu“ se zúčastnili žáci ze 7.A se dvěma projekty. Marek Hošek s projektem na téma Jaderná elektrárna. Pavel Saqua s Matyášem Sedláčkem měli projekt s názvem Raketová věda.
Do krajského kola, které se koná ve dnech 16. – 17. 3. 2017 v Pardubicích postoupil Marek Hošek.
Gratulujeme!
Festival vědy a techniky (AMAVET)

Biologická olympiáda

Datum publikování: 12.2.2017 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
Školního kola biologické olympiády se zúčastnilo 13 dětí kategorie D, která je určena pro žáky 6. a 7. ročníku. Kategorie C, určena pro žáky 8. a 9. ročníku, se zúčastnilo 14 dětí.
Biologická olympiáda se skládala ze tří částí. První část představovala teoretický test. Druhá část zahrnovala poznávací test živočichů, rostlin a hub. Ve třetí části se děti věnovaly laboratorní, biologické práci.
I přes velkou náročnost olympiády se žáci z kategorie D probojovali do okresního kola, a to Amálie Pakostová z 6.A a Marek Štegner ze 7.A.
Gratulujeme a budeme držet palce!
Biologická olympiáda

POZVÁNKA NA TVOŘIVÉ ODPOLEDNE SE ŠMOULY

Datum publikování: 9.2.2017 / Umístění: Informace pro předškoláky
Srdečně zveme všechny předškolní děti i jejich rodiče na Tvořivé odpoledne se Šmouly. Prohlédnou si prostory školy a poté si na stanovištích budou moci procvičit všechny dovednosti potřebné k zápisu. S sebou nepotřebují nic, naopak - čeká na ně i drobný dárek a sladká odměna.
Ve středu 15. února 2017 od 15 do 17 hodin se na vás budeme těšit!
POZVÁNKA NA TVOŘIVÉ ODPOLEDNE SE ŠMOULY

Školní kolo matematické soutěže - Pythagoriáda

Datum publikování: 8.2.2017 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
31.1. žáci 5. - 8. tříd řešili školní kolo matematické soutěže - Pythagoriáda. Úkolem je řešit 15 příkladů během 60 minut. Společně s žáky 5.tříd se mohou do soutěže zapojit i čtvrťáčci. Proto patří velká pochvala Jardovi Filipi a Stelle Chadimové ze 4.A a Zuzce Hanusové a Tomáši Balogovi ze 4.B. Nejlepší řešitelkou byla z 5.B Anička Samková, která získala z 15 možných 14 bodů. Budeme držet palce v okresním kole.
5.třída: 1.místo - Anička Samková - 14 bodů, 2. - 3.místo - Janička Vacková 5.A a Matyáš Cafourek 5.B - 10 bodů
6.třída: 1.místo - Dan Císař - 8 bodů, 2.místo - Adélka Karásková 7 bodů
7.třída: nejúspěšnější - Matěj Sádovský
8.třída: Anička Vrabcová
Školní kolo matematické soutěže - Pythagoriáda

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

Datum publikování: 8.2.2017 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
Dne 8.2.2017 se konalo v Ústí nad Orlicí okresní kolo olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovaly Katka Škeříková a Eliška Vodehnalová. Děvčata zabojovala a obsadila 2. a 3. místo. Na Káťu tak čeká krajské kolo v Pardubicích. Gratulujeme.
Okresní kolo olympiády v německém jazyce

Bruslení nás baví

Datum publikování: 7.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Od ledna chodíme bruslit na zimní stadion a žáky to velmi baví. Někteří z nich se od začátku velmi zlepšili. Kdo neuměl bruslit, bruslí už sám nebo s pomocí branky. Trénujeme na karneval na ledě, který nás čeká koncem února.
Bruslení nás baví
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | 130 | další > | >>