U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

                 sbor 2017-18               

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAPmap

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Slavnostní ukončení školního roku 2017 - 2018

Datum publikování: 30.6.2018 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Poslední školní den jsme si užili s už zažitými rituály. Před školou byli obdarováni všichni, kterým se podařilo dosáhnout výborných výsledků v soutěžích, žáci devátých tříd dostali své absolventské listy a jejich zástupci pronesli dojemný slavnostní proslov. Na závěr je jejich svěřenci z první třídy doprovodili za potlesku všech ostatních na poslední cestě do školy. Pak už se ve třídách rozdávalo vysvědčení a všichni nadšeně vyrazili vstříc volným dnům.
Všem žákům, jejich rodičům i pedagogům přejeme příjemně strávené letní měsíce a těšíme se zase na viděnou v pondělí 3. září.
Slavnostní ukončení školního roku 2017 - 2018

Spaní ve škole

Datum publikování: 29.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 4.B » Akce třídy 4.B
V posledním týdnu školního roku jsme spali ve škole.
V úterý ráno si žáci přinesli všechny věci a těšili se na celý den, který jsme měli strávit společně.
Hned po obědě začalo pršet, což nás trochu rozmrzelo a odchod ze školy jsme museli odložit.
Nakonec jsme vyrazili na šipkovanou. Všechny úkoly i indicie s další cestou se nám podařilo najít. Posledním úkolem bylo najít dům v Benátkách s mužem, který rozdělává oheň. Skutečně jsme daný dům našli a společně si opekli buřty.
Po příchodu do školy jsme hráli velké množství her, které si perfektně žáci připravili.
Také jsme ve škole hledali poklad a děvčata si prošla stezkou odvahy, kterou pro ně připravili chlapci.
I přes počasí jsme si poslední společné chvíle skvěle užili!
Spaní ve škole

Sportovní odpoledne ve školní družině

Datum publikování: 29.6.2018 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Závěr školního roku je potřeba řádně oslavit a čím lépe, nežli sportem. Ve spolupráci s panem Petrem Jandou z DDM Litomyšl jsme letos poprvé uspořádali sportovní odpoledne na zahradě naší školy. Všechny děti ze všech čtyř oddělení školní družiny si tak vyzkoušely své dovednosti a obratnost v netradičních sportovních disciplínách. Stříĺelo se z luků, běhalo se s míčky na podložce, podlézala se pozadu tyč, přecházelo se po špalících...Každý si tak přišel na své. Z celé podařené akce jsme měli o to větší radost, že den předtím, kdy se měla původně konat, nám vše propršelo. Moc také děkujeme skupinám žáků z osmé a z deváté třídy, kteří nám ochotně ve svém volnu s celou akcí pomohli. No, a na závěr všeho ani tentokrát nechyběla " třešnička na dortu" , sladká odměna v podobě zmrzliny. Každý účastník dostal také diplom a malý dárek - šňůrku na mobilní telefon. Všem, kteří se na úspěšném sportovním odpoledni podíleli, ještě jednou moc děkujeme.
Sportovní odpoledne ve školní družině

Letní výstava květin

Datum publikování: 29.6.2018 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Léto je v plném proudu, a tak všechno okolo nás kvete. S naší školní družinou jsme se vypravili podívat, jak krásně kvetoucí rostliny naaranžovali v okrasných školkách, kde právě probíhala výstava Rozkvetlá zahrada. Byla to krása!
Letní výstava květin

Průřezové téma Objevujeme Evropu v 5. A

Datum publikování: 28.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 5.A » Akce třídy 5.A
V rámci průřezového tématu navštívila třída 5. A několik evropských zemí. Téma znělo Objevujeme Evropu. Žáci vytvořili skupiny a zvolili si sami evropský stát, který chtěli víc poznat a ostatním představit. Vyhledávali důležité údaje, objevovali charakteristické znaky jednotlivých zemí, které je na první pohled prozradí. Výsledkem byly závěrečné prezentace. První skupina dívek oblečených v italském stylu nám sdělila základní a zajímavé informace o Itálii, děvčata také navařila vynikající špagety s omáčkou pro celou třídu. Moc jsme si všichni pochutnali. Trojice sladěných Francouzek měla opravdu šarm. Dívky z této skupiny nám představily francouzskou zemi a daly nám ochutnat velmi chutný tradiční předkrm. Poté jsme zavítali do Velké Británie. Třetí dívčí skupina přestavila tuto krásnou zemi a připravila výborné anglické sendviče. Také chlapci pracovali s nasazením. Postupně jsme se dozvěděli důležité a zajímavé informace o Maďarsku, Švýcarsku a Řecku. Všichni žáci se aktivně zapojili do tohoto projektu a zaslouží si tedy velkou pochvalu.
Průřezové téma Objevujeme Evropu v 5. A

Odměny pro nejlepší sběrače školy

Datum publikování: 28.6.2018 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
V úterý 26. 6. navštívila naši školu paní Alena Tobková z firmy Recycling Litomyšl, aby odměnila žáky, kteří tento školní rok aktivně sbírali papír a jiné suroviny. Těmi nejlepšími sběrači byli Filip a Tadeáš Novákovi ze 4. A, Kristián Kubín ze 4. B a Kateřina Isayeva z 1. A. Ti měli velkou radost z cenných odměn (bezdrátový reproduktor, mp3 přehrávač). Společnost Recycling však pamatovala i na ostatní aktivní žáky a těm věnovala sportovní míče, které budou moci vyzkoušet při hodinách tělocviku, a spoustu sladkostí. Jsme velmi potěšeni, že můžeme s touto firmou spolupracovat. Velkou výhodou je, že rodiče nemusí dlouhodobě skladovat papír a jiné suroviny doma, ale mohou je průběžně svážet do sběrného dvora, a to i během prázdnin. Již nyní můžete vozit sběr do provozovny v Litomyšli, hodnoty se budou dětem načítat do příštího školního roku. Všem zapojeným žákům, rodinným příslušníkům a zaměstnancům firmy Recycling moc děkujeme.
Odměny pro nejlepší sběrače školy

Výlet na Suchou a fotbal golf 5.B

Datum publikování: 27.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 5.B » Akce třídy 5.B
Poslední školní týden před prázdninami jsme si zpestřili nejen návštěvou kina a pohádkou Ferdinand, ale i výletem na Suchou. Prohlédli jsme si stáje s koníky, seznámili se i s ostatními zvířecími mazlíčky a vyřádili se na dětském hřišti. Potom jsme se pěšky přes Strakov a Černou horu dostali na Primátorskou hráz, kde jsme svedli napínavý souboj ve fotbal golfu. Užili jsme si pohodový a příjemný den.
Výlet na Suchou a fotbal golf 5.B

Letní vycházka 1.A a 1.B

Datum publikování: 27.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 1.A » Akce třídy 1.A
V úterý jsme se vypravili na letní vycházku do okolí Litomyšle. Tentokrát jsme poznávali okolí Pazuchy a Suché. Cestou jsme sbírali lesní jahody, maliny a třešně, poznávali luční květiny, v jízdárně na Suché jsme se podívali na koně a koupili si malou dobrůtku. Tato vycházka byla završením našeho putování po okolí Litomyšle a poznávání krás v každém ročním období. Těšíme se na příští rok a naše další vycházky a poznávačky po okolí.
Letní vycházka 1.A a 1.B

Spaní ve škole s detektivním vyšetřováním - 3.B

Datum publikování: 26.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B
Žáci ze 3. B spali ve škole a dostali důležitý úkol od policie. Hledali nebezpečného zločince!
Paní učitelka našla dopis, ve kterém se psalo, že jistý detektiv hledá zločince, který ukradnul šperky ze zámku Litomyšl. Detektiv mu přišel na stopu, ale vypadalo to, že než zločince stačil nahlásit policii, byl zabit. Žáci se vydali pátrat na vlastní pěst. Na různých místech po Litomyšli našli zašifrované indicie o pachateli, které stačil detektiv ještě před smrtí ukrýt. Z indicií žáci zjistili, jak pachatel vypadá, jak se jmenuje atd. Všechny informace šli předat policii a za odměnu je pan policista pozval na policejní stanici, kde mohli prozkoumat celu a policejní auto. Ve 22:30 paní učitelka přijala telefonát od policie. Pachatel byl dopaden a ukradené věci schoval u nás ve škole. Odvážní žáci se je vydali hledat po tmě s baterkou. Poslední ukradená věc byla nalezena ve 23:30. Všichni si mohli část pokladu za odměnu nechat. Byly v něm drahocenné šperky a kameny. O půlnoci se všichni spokojeně zavrtali do spacáků a ráno si sdělovali dojmy z večerní hry. Bylo to velké dobrodružství. Podívejte se, jak jsme si celý večer užili. Druhý den jsme první hodinu leželi ve spacácích a četli jsme si knížku.
Na detektivní téma jsme navázali také v Městské knihovně, kterou jsme navštívili o týden déle. Paní knihovnice nám ukazovala detektivní knížky, ze kterých vybrala různé šifry, které žáci museli ve skupinkách rozluštit a moc je to bavilo.
Spaní ve škole s detektivním vyšetřováním - 3.B

V závěru druhé třídy...

Datum publikování: 25.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
V červnu jsme se mimo jiné vydali na Den s českými lesy do Klášterních zahrad, kreslili pexeso do soutěže a vzpomínali na Školní akademii...:-)
V závěru druhé třídy...
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | 130 | 140 | 150 | 160 | 170 | další > | >>