ZŠ Zámecká Litomyšl

sipka sipka    sipka sipka

Menu

Školní družina
a stránky tříd

Základní informace

Od 1. ledna 2012 bude stravování žáků a zaměstnanců zajišťovat společnost SCOLAREST -  zařízení školního stravování spol. s r. o.

Představení společnosti:
 V  České republice jsme největším poskytovatelem školního stravování ? provozujeme více než 100 školních restaurací. Jsme zaregistrováni v síti školských zařízení. Při naší činnosti se řídíme vyhláškou č. 107/2008 Sb. Ministerstva školství a dodržujeme veškerou legislativu spojenou se školním stravováním.
Školní stravování zajišťujeme např. ve městech Frýdlant nad Ostravicí, Beroun, Lysá nad Labem, Votice, Milovice, Ostrov, Tanvald, Jilemnice, dále na Gymnáziu Jana Keplera, U Libeňského zámečku, Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou atd.

Co je naším cílem
Naším prvořadým cílem je spokojený host a tomu také podřizujeme veškeré naše činnosti. Jako naše poslání jsme si zvolili vytvářet zdravé stravovací návyky u dětských strávníků. Chceme poskytovat pestrá a čerstvá jídla a věříme, že naše skladba jídelníčků povede děti ke zdravému stravování. Současné poznatky o vlivu stravování na zdraví a tělesnou kondici dětí posunuly trendy dětské výživy výrazně dál. Dnes už na rozdíl od našich rodičů víme, že vytvoření správných stravovacích návyků v dětství dokáže zajistit zdravější, a my věříme, že i delší život.  Tomu má také napomoci vyzkoušený a oblíbený systém ?Jíme s Barvožroutem?, za nějž jsme obdrželi prestižní profesní ocenění ? Bronzovou plaketu Jaroslava Vašaty, a který vede děti formou hry k pestrému a uvědomělému stravování.

Zajištění služby společností Scolarest
Hostům nabízíme bezobjednávkový systém výdeje jídel ? výhodou systému je, že host hradí pouze fyzicky odebrané obědy a odpadají také starosti s odhlašováním jídel v případě neplánované nepřítomnosti ve škole. Pro rodiče, kteří by i nadále chtěli svým dětem jídlo objednat, tuto možnost ponecháme, a to prostřednictvím internetových stránek www.skoly.eurest.cz. Hosté si mohou denně vybírat z 3-4 hlavních jídel a 1 polévky. Součástí školních restaurací  jsou vystavené vzorové porce umístěné ve vitrínách, kde hosté vidí, co je pro ně na příslušný den přichystáno. Dále jsou v nabídce ovocné a zeleninové saláty, dezerty a doplňkový prodej. Úhrada za polední stravování a doplňkový prodej  probíhá prostřednictvím čipových karet.

Cena poledního menu (polévka, hlavní jídlo, nápoj) pro jednotlivé kategorie dětských strávníků

I. stupeň ZŠ  7-10 let                      od 1.9.2016      22,00 Kč  
II. stupeň ZŠ  11-14 let                   od 1.9.2016      24,00 Kč   
II. stupeň ZŠ 15 a více let               od 1.9.2016      26,00 Kč   

Minimálně 2x týdně je součásti poledního menu i přídavek v podobě mléčného výrobku, ovoce nebo salátu. Na obou školách společnost kromě poledního stravování nabízí i svačiny. Zajištěn je i pitný režim, a to v průběhu celého dne.
Do věkové skupiny je žák zařazen podle nejvyššího věku dosaženého v průběhu školního roku. Školní rok začíná 1. 9 a koní 31. 8. Žák, který se tedy narodil 31.7. bude celý školní rok zařazen do stejné věkové kategorie jako ten, který se narodil 1. 9. předcházejícího roku.

Cena polévky a hlavního jídla pro externího strávníka (zaměstnanci škol, MÚ, další strávníci)

Polévka                                          od 1.9.2016      8,00 Kč   
Hlavní jídlo                                    od 1.9.2016    56,00 Kč  

Komunikace s rodiči a hosty
Všechny potřebné informace ohledně zajištění školního stravování společností Scolarest jsou uvedeny na přihlášce ke stravování, kterou žáci obdrží ve škole. Po vyplnění přihlášky si strávník zakoupí čipovou kartu, která mu bude sloužit po celou dobu školní docházky. Způsob dobíjení karet si může každý strávník (rodič) zvolit sám a to trvalým příkazem, jednorázovým příkazem či v hotovosti přímo na pokladně v příslušné restauraci. V případě ztráty je možné kartu zablokovat. Veškeré informace ohledně stravování budou zveřejněny také na internetových stránkách www.skoly.eurest.cz. Prostřednictvím těchto internetových stránek umožníme všem zaregistrovaným hostům mít přehled o stavu svého klientského účtu. Tato možnost samozřejmě náleží i rodičům všech dětských strávníků. Mohou nahlížet na jídelní lístek, jednoduše zjistit finanční stav na účtu svého dítěte, mají přehled o stravování svých dětí ? zda chodí na obědy, co konzumují a následně ovlivnit jejich další výběr.